Nowy Jork za darmo

Nowy Jork jest dla większości turystów z Polski bardzo drogim miastem. Lot, noclegi, muzea, komunikacja miejska – to wszystko potrafi zrujnować budżet. Jednak wcale nie musi tak być! Można zwiedzić solidny kawał miasta, nie wydając ani dolara…

Poniżej przedstawiamy konkretne propozycje budżetowego zwiedzania NYC.

Zawsze darmowe

 1. Miejska biblioteka publiczna (New York Public Library). Jedna z najwspanialszych bibliotek na świecie. W ponad 100-letnich murach, otoczonym przez tysiące woluminów, można poczuć się jak u Harrego Pottera.
 2. Prom do Staten Island. Zupełnie za darmo można popłynąć krótkim rejsem do Staten Island – piątej dzielnicy Nowego Jorku. Prom kursuje co 20 minut. Rozkład promów »
 3. Bank Rezerwy Federalnej. W podziemiach budynku, na głębokości 26 metrów zgromadzone są największe znane rezerwy złota na świecie – 6 700 ton. Darmową wycieczkę z przewodnikiem można zarezerwować na stronie banku »
 4. Dworzec Grand Central.
 5. Muzeum Indian Amerykańskich. Strona www »
 6. Federal Hall Memorial. Miejsce w którym narodziła się amerykańska państwowość, pierwsza siedziba kongresu i prezydenta USA. Strona www »
 7. The Bronx Museum of the Arts. Muzeum sztuki współczesnej w dzielnicy Bronx. Strona www »
 8. Irish Hunger Memorial. Ogród-pomnik, upamiętniający ofiary Wielkiego Głodu w Irlandii w latach 1845-49, który pochłonął 1,5 mln istnień. W ogrodzie można zobaczyć charakterystyczne cechy irlandzkiego krajobrazu, zasadzono też liczne stamtąd pochodzące rośliny. Strona www »
 9. Dom Skandynawski. Galeria sztuki skandynawskiej, pokazy filmów, koncerty itd. Strona www » 

Darmowe w wybrane dni

Darmowy wstęp do MoMA w piątkowy wieczór.

Darmowy wstęp do MoMA w piątkowy wieczór.

Z sugerowaną ceną wstępu

W cennikach wielu nowojorskich muzeów znajdziemy zapis „sugerowana cena wstępu” (suggested price). Oznacza to, że sami możemy zadecydować, ile jesteśmy skłonni zapłacić za zwiedzenie danego obiektu. Wystarczy poprosić w kasie o tańszy (lub nawet bezpłatny) bilet. Z pewnością nikt nie uzna takiej prośby jako czegoś niestosownego.

Metropolitan Museum of Art

Metropolitan Museum of Art

 1. Muzeum Historii Naturalnej ($22)
 2. The Metropolitan Museum of Art ($25)
 3. Museum of City of New York ($10)
 4. Brooklyn Museum ($16)
 5. El Museo del Barrio ($9)
 6. Staten Island Museum ($5)

W nawiasach podano sugerowane ceny wstępu dla osoby dorosłej.